ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14808422
*
nr 1480 8422
Spegel
1920-tal, 111x53 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2022
kl 20:29:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/7 20:15:24
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
*
Spegel
nr 1480 8422
Spegel
1920-tal, 111x53 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/7 20:15:24 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38